Prozniowe pakowanie miesa

Próżniowe pakowanie żywności jest najprawdziwszym systemem na zabezpieczenie jej przed zepsuciem. Z ostatniej technologii korzystają, zarówno, producenci, jak i gospodarstwa domowe. Można poznać dania do pakowania próżniowego, takie jak pakowarki próżniowe, które szczelnie zamykają produkty w woreczku foliowym, czyli w pojemniku do tego danym. Urządzenia te są zgrzewy na ścianie worka, jednocześnie usuwając powietrze z wnętrza opakowania.

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/program-comarch-cdn-optima-kadry-i-place/Program Comarch CDN Optima Kadry i Płace - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Tak zapakowane artykuły żywnościowe, np. nabiał, mięso, wędliny, ryby, czy artykuły garmażeryjne, mogą stanowić często dłużej przechowywane, zachowując przy tym swoistą wilgotność, konsystencję, gust oraz zapach, i jednocześnie są zabezpieczone przed przedostaniem się do pomieszczenia opakowania powietrza, bakterii, czy pleśni.Ze względu na pomoc działania, można wyodrębnić dwa rodzaje pakowarek: komorową i bezkomorową (listwową.Pakowarka komorowa, to urządzenie, w jakiego wnętrzu kładzie się worek wspólnie z owocem. Jej pełną wartością jest regulowanie długości czasu odsysania powietrza, dzięki czemu korzysta się powtarzalność procesu pakowania, oraz możliwość regulacji poziomu podciśnienia, co stanowi ważne przy pakowaniu dobrych produktów. Wadą istnieje wyjątkowo możliwość skorzystania w ciągu produkcji, dużo popularnych worków typu PA/PE, co bardzo ogranicza koszty. Pakowarki komorowe, mogą mieć dodatkowe funkcje, np. wypełniania opakowania gazem. Na rynku istnieje zdrowy wybór pakowarek komorowych, co umożliwia na jej właściwy dobór, uzależniony od wielkości pakowanych produktów, ich charakterów, i wielkości. Dedykowane są, przede każdym, dla przetwórstwa spożywczego, gastronomii, oraz handlu.W pakowarkach bezkomorowych, worek z zamontowanym wewnątrz produktem, znajduje się na zewnątrz, a do zabiegu, na listwę zgrzewającą, daje się koniec worka i dociska pokrywą. Do takiego pakowania używa się worków, lub folii tzw. moletowanych, które dzięki tłoczonej strukturze, umożliwiają odessanie powietrza. Pakowarki listwowe pozwalają na pakowanie artykułów o niezwykłych kształtach, np. bardzo duża kiełbasa. Wadą jest jeszcze bardzo niższy koszt zakupu niż pakowarek komorowych, i wadą niższa wydajność oraz wyższe koszty eksploatacji, poprzez stosowanie droższych opakowań. Przeznaczone są specjalnie dla młodej gastronomii i gospodarstw domowych.